Rekonstrukce restaurace Zenklovka


Během letošního léta jsme dokončili kompletní rekonstrukci bývalé restaurace Blue Point na adrese Zenklova 68 v Praze 8.

Po vybourání původního klubu v suterénu, bylo nejprve nutné zbavit se masivního pronikání zemní vlhkosti.

Od: 12/2013

Byly proto odstraněny původní podlahy včetně již téměř neexistujících izolací i nefunkčí vlhké přizdívky. Byla provedena úprava drenáží do nichž byl sveden i silný pramen spodní vody, následně provedena nová izolační vana a dále pak předsazené stěny se systémem odvětrání. Teprve pak po vybudování nových rozvodů odpadů, elektro, VZT, vody a topení mohlo v suterénu vzniknout moderní zázemí pro restauraci – pivní tanky, kotelna, sklady, šatny pro zaměstnance, mechanický zásobovací výtah a oddělené WC pro personál i hosty.

V přízemí pak po obdobném rozsahu prací jako v suterénu vznikla nová, na míru navržená, prostorná kuchyně propojená s restaurací velkým oknem, aby každý host měl možnost vidět přípravu jídel. Interiér restaurace vznikal podle návrhu architekta s použitím materiálů jednotných pro Plzeňské pivovary. Z interiéru restaurace je vstup do prosklené zimní zahrady ve dvoře objektu, která slouží jako kuřácká část restaurace. V celém prostoru restaurace je nově vybudovaná vzduchotechnika, která svou kapacitou zajistí komfortní výměnu vzduchu.

Z původní restaurace Blue Point, kterou si možná někteří pamatují i z televizního pařadu Zdeňka Polreicha, vznikla po provedené rekonstrukci výborná restaurace s moderním zázemím a vynikající kuchyní.